Dreams and Nightmares

Objednávka CD

Předmětem objednávky je CD v provedení digipack s vloženým bookletem.

Cena
300 Kč
Datum vydání
Typ nahrávkyAlbum

O albu

„Dreams and Nightmares“ je debutové album hudebního projektu „Koby Fray“. Aniž by to bylo původním záměrem, album se dá nazvat koncepčním. Vlastně až v průběhu práce mi došlo, že všechny písně spojuje jedno téma - úniky od reality. Toto téma mě natolik zaujalo, že jsem se rozhodl celé album v tomto duchu dokončit.

Některé ze zmíněných úniků jsou pozitivní (sny), některé negativní (noční můry) a některé, těch je troufnu si říci většina, v sobě skrývají obojí. Hlavní myšlenka se prolíná různorodými náměty od ryze osobních, přes psychologická, až po současně společenská. Všechny písně vznikly na základě mých aktuálních prožitků, emocí i dění kolem mě.

Stejně jako protiklad snů a nočních můr se na albu často objevuje protiklad dne a noci. Vzhledem k notné dávce temné a melancholické atmosféry jsem dokonce zvažoval alternativní název „The Endless Night“. Ten jsem nakonec nepoužil, nicméně mě přivedl k symbolickému termínu vydání alba během nejdelší noci v roce, v den astronomického zimního slunovratu 22. 12. 2023.

Seznam písní

 1. The Game
 2. In My World
 3. You
 4. Daylight Nightmares
 5. Full Moon
 6. Prison Cell
 7. Stranger
 8. The Blink of an Eye
 9. The Circle
 10. Rock'n'Roll Show
 11. Watching the Stars

Bonusy:

 1. Denní můry
 2. Soukromej svět